Giorgio Armani - Historia

marca 05, 2017Hej kochani! Mamy marzec, więc przyszła pora na posty dotyczące Giorgio Armani. Dzisiaj przychodzę do Was z historią domu mody. Miłego czytania!
Armani urodził się w 1934 roku, jako mały chłopiec doświadczył wojny. Przez dwa lata był studentem medycyny, lecz studia przerwało wezwanie do wojska. Po powrocie nie kontynuował nauki, dostał pracę w mediolańskim domu towarowym - La Rinascente. Pomagał fotografom i projektantom wystaw sklepowych. Szybko dostał ofertę zajęcia posady projektanta w domu mody Nino Cerruti.

W 1975 roku wraz ze swoim przyjacielem (później partnerem), Sergio Galeottim, założył spółkę - Giorgio Armani. Pierwsza kolekcja składała się wyłącznie z męskich sylwetek, natomiast rok później powstała także linia damska.
Projektant okrył się wielką sławą, dzięki aktorowi Rihardowi Gere, który nosił garnitur od Armaniego w filmie "Amerykański Żigolak".
Śmierć ówczesnego partnera biznesowego (i życiowego) w 1985 roku, przerwała pasmo powodzeń i zmusiła Armaniego do zajęcia się wszystkimi prawnymi stronami biznesu.
W 1898 roku otworzył swoją pierwszą restaurację, w 2010 otworzył hotel w Dubaju, który sam zaprojektował i urządził.


Armani jest pierwszym projektantem, który transmitował swój pokaz (2007 rok). 
Mężczyzna zakazał zatrudniania modelek chorych na anoreksję, lub ze skłonnościami do tej choroby, o indeksie BMI mniejszym niż 18.
Marka w 2016 roku zaprzestała produkowania ubrań z naturalnych futer, z powodu okrucieństwa wobec zwierząt.
Najtańsza linia ubrań, Armani Jeans, przeznaczona jest dla młodzieży, cechuje się wyjątkowo kolorowymi ubraniami, na tle innych linii marki.
Giorgio Armani wielkim fanem sportu, ma własną drużynę koszykarską - Olimpia Milano, a w 2012 roku zaprojektował stroje sportowe dla reprezentacji Włoch na Igrzyska Olimpijskie.
Projektant wydał swoją biografię w 2015 roku.
Wystawy jego twórczości można podziwiać od 2000 roku, w różnorakich muzeach m.in. Royal Academy of Arts w Londynie.
Majątek Armaniego wyceniany jest na ponad 8 miliardów dolarów.
Od momentu startu w biznesie modowym, cały czas znajduje się na szczycie i nie wydaje się, żeby miał zamiar oddać firmę w inne ręce.

To już wszystkie ciekawostki, które dla Was przygotowałam, mam nadzieję, że się podobały. Dajcie znać w komentarzu.


Love
Luthsei

You Might Also Like

0 komentarze